Luca Doncic ia shkakton humbjen më të thellë Warriors-ave që prej vitit 2007

Dallas Mavericks kanë deklasuar Golden State Warriors me rezultat të thellë 125 – 91, duke i shkaktuar atyre humbjen më të thellë që prej vitit 2007.

Luca Doncic ishte MVP i ndeshjes me një triple-double, duke regjistruar kështu 23 pikë, 10 asiste dhe 11 kërcime, dhe ishte padyshim ylli i mbrëmjes, shkruan Reporteri.net

Warriors u paraqitën pa yllin kryesor të tyre Steph Curry i cili mungoi për shkak të një lëndimi.

Mbrëmë u luajtën edhe disa ndeshje tjera ku veçohet humbja e Boston Celtics, të cilët u mposhtën nga Charlotte Hornets me rezultat 124 – 117.

Në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate:

Washington Wizards vs Miami Heat 108 – 113

Atlanta Hawks vs Philadelphia 76ers 129 – 127

Chicago Bulls vs Utah Jazz 83 – 114

Memphis Grizzlies vs Minnesota Timberwolves 99 – 112

Portland Trail Blazers vs Detroit Pistons 117 – 112

Sacramento Kings vs Phoenix Suns 112 – 103
/Reporteri.net/