Manchester United ka gati 300 milionë euro për treshen portugeze

Manchester United janë gati të derdhin plot 300 milionë euro për treshen e re portugeze, Joao Felix, Ruben Dias dhe Bruno Fernandes.

Klubi është duke monitoruar dyshen e Benfikas, Felix 19 vjeçar dhe Dias 21 vjeç, poashtu edhe 24 vjeçarin e Sportingut të Lisbonës Bruno Fernandes, shkruan Reporteri.net

Nëse Ole Gunnar Solskjaer emërohet trajner i përhershëm i Manchester United, ai është i pajtimit që sjellë talentët më të mirë që ta kompletojë skuadrën.

Por, për t’i siguruar shërbimet e tyre ata kanë konkurrencën e Cityt, Realit, Barcelonës dhe Juventusit./Reporteri.net/