Mesfushori serb i Genoas: “Pas bombardimeve të 99-ës asgjë nuk më frikson më”

Ivan Radovanoviç, mesfushori i klubit italian Genoa, ka thënë për mediat italiane se bombardimet në vendin e tij në vitin 1999 kishin një ndikim të madh në zhvillimin e tij.


Të dielën ishte 20-vjetori nga bombardimet ajrore të NATO-s në Serbi dhe mesfushori ka shfrytëzuar mundësinë të flas për mediat italiane, shkruan Reporteri.net

“Sot nuk kam frikë nga asgjë. Imagjinojeni që unë të mërzitem nga ndonjë goditje e keqe apo ndonjë gabim, pas gjithë asaj që ndodhi në vitin 1999” ka thënë Radovanoviç.

Kujtojmë që Genoa u bë ekipi i parë që i shkakton humbje Juventusit në Seria A këtë sezonë./Reporteri.net/