Momenti kur Distria Krasniqi e ‘nokauton’ xhudisten serbe

Distria Krasniqi ka treguar formë të jashtëzakonshme në ‘Grand Prix Antalya’, duke arritur deri në finale.


Rrugës për në finale, në kategorinë deri në 48 kilogramë, Distria është takuar edhe me një xhudiste serbe.

Bëhet fjalë për serbe Andrea Stojadinov.

Distria, edhe në këtë luftë, tregoi maturi dhe disiplinë, duke e mundur me ippon serben.

Momentin kur Distria e fiton me ippon luftën ndaj serbes, mund ta shikoni në videon e mëposhtme: