Muriqi nuk ndalet, i shënon supergol kryesuesve të kampionatit turk

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi ka shënuar përsëri gol për klubin e tij Rizespor.


Skuadra e Rizesporit është duke u përballur për momentin me kryesuesit e ligës, Basaksehir, shkruan Reporteri.net

Muriqi shënoi një gol të bukur në minutën e 62-të të ndeshjes.

Nëse ndeshja përfundon me këtë rezultat, atëherë diferenca ndërmjet Basaksehirit dhe Galatasarayt do të jet vetëm dy pikë.

Kujtojmë që tani Vedat Muriqi numëron plot 13 gola e 7 asiste për klubin e tij./Reporteri.net/