Neuer pëson lëndim të çuditshëm në ndeshjen ndaj Dusseldorf

Borussia Dortmund u rikthye në vend të dytë, pas fitorës së Bayernit 4-1 ndaj Dusseldorf, sidoçoftë gjigantët ‘Bavarez’ mbetëm disi të shqetësuar nga një lëndim i çuditshëm që pësoi Manuel Neuer.


Në minutën e 52-të të ndeshjes, portjeri gjerman tentoi të spastroj një pasim mbrapa por humbi drejtpeshimin e momentit me top, shkruan Reporteri.net

Menjëherë pas asaj, Neuer sinjalizoi nga banga rezervë dhe kërkoi që të zëvendësohet, anipse nuk kishte nevojë për asistencë.

Bayerni ende nuk ka komunikuar prognozën e lëndimit, sidoçoftë frika e tifozëve në mediat sociale është se Neuer ka pësuar një rikthim të dëmtimit i cili e mbajti atë jashtë për pjesën më të madhe të sezonit 2017/18./Reporteri.net/