Një Amerikë në këmbë, shënimi më i çuditshëm që i dërgoi në finale Raptors

Kahwi Leonard ishte figura kryesore e ndeshjes së mbrëmshme ndërmjet Toronto Raptors dhe Philadelphia 76ers.


Raptors mundën Philadelphian në ndeshjen e 7-të për të kaluar në finale ku do të ndeshen me Milwaukee Bucks, shkruan Reporteri.net

Se ndeshja e mbrëmshme ishte një ndër ndeshjet më të mira këtë sezon e dëshmon edhe fakti se vetëm 4 sekonda para përfundimit, rezultati ishte i barabartë.

Leonard mori përgjegjësinë e aksionit të fundit kur kishin mbetur vetëm edhe 4 sekonda kohë e rregullt.

Ai arriti që të shënoj në momentin e fundit, por u desh të pritet disa sekonda deri sa topi ‘vendosi’ të përfundonte në kosh.

Ky ishte padyshim njëra ndër shënimet më interesante të sezonit, shënim ky që çoi në këmbë të gjithë shikuesit, por në të njejtën kohë theu zemrat e basketbollistëve të Philadelpihas dhe tifozëve të tyre.

Kujtojmë që në finalen tjetër ndeshen kampionët aktual Golden State Warriors dhe Portland Trail Blazers./Reporteri.net/