Njëherë bën Zidanen, pastaj Messin – A është ky goli i vitit i shënuar në Bundesliga

Matheus Cunha, braziliani 19-vjeçar i skuadrës së RB Leipzig ka shënuar dje një ndër golat potencial të çmimit “Puskas”.


Leipzig mposhti Bayerin e Lerverkusenit me rezultat 2-4 dhe braziliani ishte protagonist në golin e katërt pasi shënoi një gol spektakolar, shkruan Reporteri.net

Braziliani pasi pranoi topin, arriti që në stilin e Zinedine Zidane ta kaloj mbrojtësin e Leverkusenit pastaj në stilin e Leo Messit ta parabolojë portjerin duke bërë që edhe zëri i komentatorit të shkonte në maksimum.

Ndryshe, Matheus Cunha është vetëm 19-vjeçar dhe gjatë verës pritet të shpërthejnë ofertat në drejtim të brazilianit./Reporteri.net