“Paguani 130 milionë euro dhe ai është i juaji”, gjigantët europian në alarm

Real Madrid, Chelsea, Barcelona dhe Manchester United janë në garë të ashpër për të siguruar shërbimet e qendërmbrojtësit të Napolit, Kalidou Koulibaly.

Presidenti i Napolit, Aurelio de Laurentiis nuk do ta lejojë të largohet për një çmim të lirë dhe është duke kërkuar një shumë rekorde për një mbrojtës, shkruan Reporteri.net

Ai i ka vënë çmimin 130 milionë euro Senegalezit dhe ka thënë se ai klub që e do lojtarin kryesor të skuadrës së tij do të duhet të paguajë rreth 130 milionë euro për t’i siguruar shërbimet e tij.

Manchester United shihen si favoritët kryesorë për t’i siguruar shërbimet e 27-vjeçarit./Reporteri.net/