Pas Hazardit, Real Madridi nisë “Operacionin” Pogba

Real Madridi është në prag të nënshkrimit të superyllit belg Eden Hazard dhe tani “Los Blancos” kanë rikthyer vëmendjen nga Paul Pogba.


Francezi është objektiv i Zinedine Zidane për ta përforcuar mesfushën, anipse kjo marrëveshje do të jetë shumë më e vështirë sesa ajo e Hazard, shkruan Reporteri.net

Gjigantët anglez janë në dijeni se Pogba dëshiron Madridin, por do të bëjnë çmos që mos ta lëshojnë yllin e tyre. Veçse ka pasur kontakte me menagjerin e tij për rinovimin e kontratës gjë që e kanë refuzuar kampi Pogba.

Në Madrid shpresojnë se për një shumë rreth 120 milionë euro do t’i bindin drejtuesit e Manchester United që ta shesin yllin francez./Reporteri.net