×
 • Sport
 • Sport

  Prishtina mposht Lirinë, mban gjallë shpresat për titull

  Reporteri
  04 Prill 2019 | 20:36

  Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore bindëse 3:0 ndaj Lirisë së Prizrenit, dhe kështu ka mbetur në luftë për titull, shkruan Reporteri.net.


  Pas 36 minutash lojë mesfushori Ergyn Ahmeti kaloi vendasit në epërsi 1-0 me të cilin rezultat ekipet shkuan në pushim.

  Me të filluar pjesa e dytë, Meriton Korenica realizoi për 2-0 në minutën e 51-të. I njëjti lojtar shënoi për rezultatin final 3-0 në minutën e 68-të.

  Prishtina pas fitores së këtyre tre pikëve renditet në pozitën e dytë me 56 pikë, tri më pak se Feronikeli që është e para.

  Kurse Liria zë vendin e 11-të me 24 pikë dhe rrezikon jashtëzakonisht rënien nga Superliga. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!