×
 • Sport
 • Sport

  Qesharake: Lojtarët habiten me selfie, kundërshtarët shënojnë gol

  Reporteri
  04 Prill 2019 | 15:55

  Lojtarët e klubit maroken Youssoufia Berrechid tentuan ta rikrijojnë festimin e Mario Balotellit, mirëpo skuadra e tyre pësoi gol për shkak të këtij tentimi.


  Mario Balotelli e kishte festuar golin e tij të shënuar kundër St Etienne, muajin e kaluar, duke e bërë një fotografi me bashkëlojtarët e tij, të cilën e postoi në llogarinë e tij në Instagram. Ky veprim i italianit e kishte kapur vëmendjen e të gjitha mediave.

  Megjithatë, Balotelli kishte arritur ta ekzekutojë këtë festim në mënyrë të përsosur. E njëjta gjë nuk mund të thuhet edhe për një tentim për ta rikrijuar këtë festim gjatë kohës së fundit.

  Kur Mohammed El Faikh e shënoi një supergol për klubin maroken Youssoufia Berrechid, ai nuk kishte pritur që golit të tij t’i humbte vetëm disa sekonda më vonë, pasi ai dhe bashkëlojtarët e tij  nuk arritën ta publikojnë videon e festimit në Instagram.

  Mouloudia Oujda ishte kundërshtari që arriti të përfitojë nga hutimi i lojtarëve që po tentonin ta rikrijojnë festimin e Balotellit. Gjyqtari e rinisi lojën para se El Faikh dhe bashkëlojtarët e tij të arrinin të shkonin në pozitat e tyre.

  Jo vetëm që festimi nuk u publikua në Instagram, mirëpo Mouloudia Oujda përfitoi nga penalltia dhe e barazoi rezultatin.

  Pas kësaj, lojtarët e Youssoufia Berrechidit mbetën të zemëruar dhe paksa të zhgënjyer.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!