Real Madrid mbyllin transferimin e objektivit kryesor

Real Madridi dhe Chelsea kanë arritur marrëveshje për transferimin e superyllit belg, Eden Hazard. Shuma e transferimit është mbi 100 milionë euro.


Klubi mbretëror ka arritur poashtu që të pajtohet me kushtet personale të Eden Hazard, shkruan Reporteri.net

Eden Hazard pritet të nënshkruajë kontratë 6-vjeçare me “Los Blancos”, pas 7 viteve të kaluara në Londër ku fitoi çdo trofe të mundshëm.

Zinedine Zidane e admiron shumë blegun i cili shihet si pjesa që i mungon momentalisht Realit të Madridit./Reporteri.net