Ronaldo ‘bombardon’ Ajaxin përsëri për t’i dhënë epërsinë Juves

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Ajaxit me golin e të përhershmit, Cristiano Ronaldos.


Një krosim nga Miralem Pjanic dhe Cristiano Ronaldo ka shënuar me kokë i cili ishte i pamarkuar.

Megjithatë u dasht vetëm VAR që të konfirmohet gola për shkak të dyshimeve për faul nga Bonucci.

Tani është një mal për tu ngjitur për Ajaxin pasi duhet të shënojnë 2 herë që të kualifikohen./Reporteri.net/