Rooney ndërhyrje horror për të kuq, përpak sa nuk i theu këmbën Rossit

Ish-lojtari i Manchester Unitedi, Wayne Rooney që tashmë karrieren e tij po e zhvillon në Amerikë, ka marrë karton të kuq në ndeshjen e fundit.


Rooney ndërhyri ashpër ndaj Diego Rossit kur skuadra e tij ishte duke humbur me rezultat 0-3 pas vetëm 52 minutave lojë, shkruan Reporteri.net

Megjithatë u dasht vetëm ndërhyrja e VAR që Rooney të përjashtohet pasi fillimisht gjyqtari kishte dhënë vetëm kartonin e verdhë.

Ylli anglez e pranoi kartonin e kuq me sportivitet duke mos reaguar fare dhe duke i dhënë bashkelojtarit të tij shiritin e kapitenit./Reporteri.net