Shqipëria me ndryshime të mëdha pa Panuccin, formacioni zyrtar

Sfida e dytë e Kombëtares së Shqipërisë është ajo në transfertën e Andorës, ku Shqipëria ka një histori të re, pas shkarkimit të Panuccit. Pak minuta më parë është bërë publike edhe formacioni i titullarëve me të cilin do të zbresin në fushën e lojës të dyja skuadrat.


Tek Shqipëria dallohet qartë “dora e re” që ka marrë drejtimin e stolit në këtë ndeshje. Kështu Ervin Bulku dhe Sulejman Mema kanë vendosur që këtë ndeshje tē zbresin në fushë me formacionin:

Formacioni zyrtar  / Berisha, Hysaj, Gjimshiti, Ismajli, Aliji, Basha, Kaçe, Xhaka, Uzuni, Grezda, Sadiku.