Si Kosovës, Danimarka ia “pret këmbët” në fund edhe shqiptarëve të Zvicrës

Zvicra ka arritur të barazojë ndaj Kombëtares së Danimarkës me rezultat 3 – 3.

Edhe pse ishin në epërsi prej 3 – 0, Danimarka nuk u dorëzua deri në fund dhe ia arriti t’i shënoj tre herë Zvicrës brenda pak minutave, për të barazuar në 3 me 3, shkruan Reporteri.net

Freuler hapi serinë e golave në minutën e 19-të, me rezultat 1 – 0 edhe përfundoj pjesa e parë.

Granit Xhaka me një “bombë” nga distanca thelloi epërsinë në 2 – 0 në minutën e 66 –të

për ta thelluar edhe më shume Breel Embolo 10 minuta më vonë.

Kur të gjithë menduan se Zvicra do t’i arkëtonte tre pikët Jorgensen filloi rikthimin e madh duke shënuar në minutën e 84-të për 3 – 1

, Gytkjaer shënoi në minutën e 88 për 3 – 2,

Ndërsa krejt në fund në minutën e 93-të Dalsgaard barazoi gjithçka:

/Reporteri.net/