S’ka fitues në derbin Inter – Roma

Ka përfunduar me barazim 1-1 ndeshja derbi e kësaj jave në Serie – A ndërmjet Interit dhe Romës.


Ishte Stephan El Sharaawy ai i cili kaloi Romën në epërsi, por më pastaj Ivan Perisic realizoi golin e barazimit me kokë në pjesën e dytë.

Me këtë barazim Interi mbetet në vendin e tretë me 61 pikë kurse Roma në të 5-tin me 55 sosh.