Sulmuesi i madh i ka thënë ‘Po’ transferimit te Barcelona

Antoine Griezmann i ka thënë ‘po’ Barcelonës dhe do ta veshë fanellën e katalunasve sezonin e ardhshëm.


Ky është lajmi më i fundit që është dhënë nga gazetari, Josep Pedrerol, njeriu i cili në të kaluarën ka raportuar për lëvizje të ndryshme dhe është njeriu që paralajmëroi largimin e Cristiano Ronaldos dhe kthimin e Zinedine Zidanes te Reali.

“Përfaqësuesi i Griezmann ka komunikuar me Barcelonën dhe i ka thënë se Griezmann ka thënë po, po ofertës së Barçës”, thotë Josep Pedrerol i Jugones.

Sezoni zhgënjyes për Atleticon, ka shtyrë francezin që vitet e mbetura të karrierës t’i luajë përkrah Lionel Messit.