×
 • Sport
 • Sport

  Talenti kosovar i Totenhamit refuzon Kosovën, zgjedh Shqipërinë

  Reporteri
  04 Prill 2019 | 14:04

  Albert Raqi ka vendosur të veshë fanellën e Kombëtares së Shqipërisë.


  Talenti Raqi është anëtar i gjigantit anglez, Tottenham Hotspurs për grupmoshat U-16.

  Raqi e ka zgjedhur kombëtaren shqiptare para asaj të Kosovës.

  Në fakt, talenti kosovar është grumbulluar me kuqezinjtë, respektivisht me Shqipërinë U-16, e cila është duke u përgatitur në “Tropikal”, për turneun “UEFA Development”, që do të zhvillohet në Slloveni.

  Ai është me prejardhje nga Prishtina dhe luan për të rinjtë e Tottenhamit.

  Gjithashtu, ai ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të Kosovës.

  Për këtë ndërrim të zgjedhjes, ka vendosur vetë dëshira e lojtarit dhe e familjes së tij.

  “E kam filluar futbollin në moshën 4 vjeçare. Jam shumë i lumtur që jam në Kombëtaren e Shqipërisë dhe po ja kaloj shumë mirë me shokët e rinj këtu në skuadër. Unë kam dëshirë të eci në gjurmët e Ronaldinhos dhe Granit Xhakës”, ka thënë Raqi për “FSHF TV”.

  https://www.youtube.com/watch?v=pKuVYhtkHg8

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!