“Tani motivimi i vetëm që kemi, është të luajmë futboll, sporti që i dedikuam jetën”

Klubi i Flamurtarit të Shqipërisë që bënë pjesë në garat e Superiores së Shqipërisë, kanë 5 muaj pa i paguar lojtarët e saj.

Flamurtari dje mposhti skuadrën e Kukësit dhe tani janë vetëm 1 pikë larg vendit të dytë që mbahet nga skuadra kuksiane, shkruan Reporteri.net

Në 6 ndeshjet e fundit, ata kanë arritur 4 fitore dhe dy barazime.

Futbollisti i kësaj skuadre, Emilijano Musta ka reaguar në lidhje me mungesën e financave.

“Tani motivimi i vetëm që kemi është të luajmë futboll, sporti që i dedikuam jetën” ka thënë Musta i zhgënjyer me faktin që nuk janë paguar tash e 5 muaj./Reporteri.net/