Trajneri i kësaj kombëtareje të njohur vuan nga një sëmundje e rëndë

Soccer Football - UEFA Nations League - League B - Group 3 - Northern Ireland v Bosnia and Herzegovina - Windsor Park Belfast Britain - September 8 2018 Bosnia coach Robert Prosinecki during the match Action Images via Reuters Jason Cairnduff

Trajneri i kombëtares së Bosnje-Hercegovinës, Robert Prosinecki ka përfunduar në spital.

Ish-futbollisti i njohur kroat në vitet ’90 vuan nga problemet në stomak dhe është shtruar në spitalin e Zagrebit, raportojnë mediat boshnjake, transmeton lajmi.net.

Njëri prej talenteve më të mirëvë të viteve ’90 është operuar dhe dy herë të tjera në stomak. E gjithë bota e futbollit i uron shërim të shpejtë Prosineckit.