UEFA i dedikon reportazh special Kosovës: “Euro 2020, ne po vijmë”

UEFA i ka kushtuar një reportazh special Kombëtarës së Kosovës për suksesin e arritur në Ligën e Kombeve.

Në prag të fillimit të ciklit të ri kualifikues për “Euro 2020”, UEFA i ka kushtuar këtë reportazh me moton “UEFA Euro 2020, ne po vijmë”, shkruan Reporteri.net

Në këtë video protagonistë janë Fatos Berisha, regjisor filmi dhe tifoz, pastaj lojtarët e Kombëtares si; Hekuran Kryeziu, Benjamin Kololli dhe përzgjedhësi i Kombëtares Bernard Challandes.

Kosova luan ndeshjen e parë kualifikuese për “Euro 2020” të hënën ndaj Bullgarisë, në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë./Reporteri.net/