×
 • Sport
 • Sport

  Vdes ish-futbollisti i Prishtinës, Sabit Dallku

  Reporteri
  14 Mars 2019 | 17:09

  Pas një sëmundje të rëndë, sot ka vdekur ish-futbollisti i Prishtinës, Sabit Dallku.


  Klubi Futbollistik Prishtina kujton se Dallku ka luajtur për Prishtinën në fundvitet e ‘70-ta dhe në fillim të viteve ’80, ndërsa thekson se ka qenë mbrojtës me nam i skuadrës më të madhe në vend, Prishtinës.

  “Ka qenë pjesë e gjeneratës e cila pati filluar të krijohet me trajner Ilija Dimovskin, e që pastaj patën arritur majën e futbollit ish-jugosllav. Hapave të babait me shumë sukses në karrierën e futbollit e kanë përcjell të dy djemtë, Armendi tani kapiten i Prishtinës, dhe Ardini futbollist i Vorskla Poltavës nga Ukraina”, thotë FC Prishtina.

  Varrimi i të ndjerit bëhet nesër më 15 mars në orët e pasdites në varrezat e Vushtrrisë.
  FC Prishtina i shpreh ngushëllimet më të përzemërta familjes Dallku.

  “Kujtimi për Sabitin do të jetë përgjithmonë në zemrat tona”, thuhet në njoftimin e FC Prishtina. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!