Vëmendje: Milot Rashica starton për ta pushtuar Borussian e Mönchengladbachut

Milot Rashica tashmë është një titullar i padiskutueshëm në ekipin e Werderit të Bremenit.


Falë formës që ka treguar në vitin 2019, Milot Rashica ka ngulur rrënjë në formacionin bazë të klubit gjerman dhe tashmë ata nuk mund ta paramendojnë një ndeshje pa yllin kosovar, shkruan Reporteri.net

Werder Bremen takohet sot më Borussian e Monchengladbachut, në një derbi që Ëerderi duhet ta fitoj patjetër me kusht që të mbetet në garë për Europa League.

Ky është formacioni startues i skuadrës së Werder Bremenit:

Ky është formacioni startues i skuadrës së Borussias së Monchengladbachut:


/Reporteri.net