Zyrtare: Thierry Henry emërohet trajner i ekipit të njohur

Aventuara e Thierry Henry si trajner te Monaco zgjati vetëm tre muaj.


Në janër të këtij vitij ai u shkarkua për shkak të rezultateve negative duke pasur vetëm 5 fitore gjatë kësaj periudhe.

Sky Sports shkruan se Henry tani do emërohet trajner te skuadra amerikane New York Red Bulls.

Francezi kishte shpenzuar 4 vite te kjo skuadër si futbollist nga viti 2010 deri më 2014 duke shënuar 52 gola në 135 ndeshje.

New York Red Bulls kanë fituar vetëm 1 ndeshje nga 7 të luajtura në këtë edicion dhe është në vendin e 10-të në konferencën lindore.