16-vjeçari vdes pasi luajti 6 orë PUBG

Furkhan nuk ka mbajtur dot emocionet, pasi ka humbur një ndeshje online në videolojën ‘PUBG’.

Indiani Furkhan Qureshi, 16 vjeç, vdiq nga sulmi në zemër pasi luajti 6 orë PUBG.

Sipas raportit mjekësor, djali nuk mundi t’i rezistonte shokut për shkak të humbjes në një ndeshje online me shokun e tij: Furkhan filloi të luante menjëherë pas drekës dhe vazhdoi për më shumë se 6 orë rresht.

U përpoq aq shumë të fitonte në këtë lojë sa kur humbi në fund të saj, pësoi sulm në zemër.