×
 • Extra
 • Extra

  Çka ndryshon iPhone 15 nga seritë e mëparshme

  Reporteri
  15 Shtator 2023 | 19:21

  Apple ka zbuluar serinë e ardhshme të iPhone-ve, një linjë që po mburret me kamera më të mira, procesorë më të shpejtë, një sistem të ri karikimi dhe një rritje çmimi për modelin më të bukur. Vitrina në selinë e Apples në Cupertino, Kaliforni, vjen ndërsa kompania përpiqet të ndryshojë një rënie të lehtë të shitjeve që ka parë nga viti i kaluar në tremujorë radhazi.

  Siç ka ndodhur me Apple dhe me prodhuesit e tjerë të smartfonëve, katër llojet e modeleve të iPhone 15 nuk po bëjnë ndonjë hap të madh në teknologji.

  Por Apple shtoi mjaft zile dhe tinguj të rinj në modelin më të madh- iPhone 15 Pro Max – për të rritur çmimin e tij për 100 dollarë, ose 9%, nga versioni i vitit të kaluar në 1200 dollarë.

  Apple po mban linjën e çmimeve për pjesën tjetër të linjës, me iPhone 15 bazë që shitet për 800 dollarë, iPhone 15 Plus për 900 dollarë dhe iPhone 15 Pro për 1 mijë dollarë.

  Të gjitha modelet e reja do të jenë në dispozicion në dyqane më 22 shtator, me porositë paraprake duke filluar këtë të premte.

  Një nga ndryshimet më të mëdha që Apple njoftoi është një mënyrë e re për të karikuar modelet e iPhone 15 dhe gjeneratat e ardhshme.

  Kompania po kalon në standardin USB-C, që tashmë përdoret gjerësisht në shumë pajisje, duke përfshirë kompjuterët e saj Mac dhe shumë nga iPad-ët e saj.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!