E frikshme, guri bie në mes të rrugës

Dje në Tajvan ra një tërmet me magnitudë 6.1 ballë. Ky tërmet shkaktoi kaos dhe panik tek qytetarët.


Në rrjetet sociale ka qarkulluar një video nga ky shtet, e cila është e frikshme. Në video shihet sesi një shkëmb i madh bie në rrugë, ndërsa udhës po kalonin makinat.

Makina kishte fat dhe pasagjerët shpëtuan mrekullisht. Shikoni pamjet dhe dilni vetë në përfundime.