E tmerrshme: Nëna ndan videon e djalit 6-vjeçar duke vozitur 130 km/h në autostradë

Një nënë po hetohet nga policia për një video që tregon djalin e saj gjashtë vjeçar që po voziste në autostradë 130 km/h.

Agina Altynbayeva, 29 vjeç, e kishte vendosur fëmijën e saj në timon të Hyundai Solaris në një autostradë në rajonin Tatarstan të Rusisë.

Pamjet tronditëse tregojnë djalin e ri që duket se është nën kontrollin e makinës pasi shihet duke kaluar 130 km/h.

Përveç se po voziste nën moshën 18 vjeçare, fëmija thyente kufirin e shpejtësisë së rrugës prej 75 mph (120 km/orë).

Sipas disa raportimeve, djali dihet që ka kryer operacione në sy këtë verë.

Autoritetet e policisë dhe kujdesit të fëmijëve filluan një hetim paraprak pas publikimit të videos, njoftoi Ministria e Brendshme.