×
 • Extra
 • Extra

  Elon Musk vihet në siklet kur pyet nga Erdogan “ku e ke gruan”

  Reporteri
  18 Shtator 2023 | 15:04

  Elon Musk ndau një moment të sikletshëm me Rexhep Tajip Erdogan teksa solli djalin e tij X në një takim me presidentin turk.

  “Ku është gruaja juaj?” pyeti Erdogan, ndërsa të dy shkëmbyen biseda. “Oh, ajo është në San Francisko,” u përgjigj CEO i Tesla dhe SpaceX. “Ne jemi të ndarë, unë kujdesem më së shumti për të”.

  X është një nga tre fëmijët që Musk ka pasur me Grimes në marrëdhënien e tij të përsëritur me këngëtaren pop. Çifti tha se ata ishin “gjysmë të ndarë” në shtator 2021, por kanë mbetur të afërt dhe që atëherë kanë pasur dy fëmijë të tjerë.

  Musk, i cili ka qenë i hapur në besimin e tij se njerëzit duhet të kenë më shumë fëmijë për të parandaluar kolapsin e popullsisë së botës, tani ka 10 fëmijë me tre gra të ndryshme.

  Takimi mes Musk dhe Erdogan u zhvillua në Shtëpinë Turke, pranë ndërtesës së Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, me presidentin turk i cili ishte aty për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të 78-të të Kombeve të Bashkuara.

  Një deklaratë nga Drejtoria Turke e Komunikimeve tha se Musk dhe Erdogan kishin diskutuar për të vënë në dispozicion Starlink në Turqi dhe se presidenti turk i kërkoi gjithashtu Musk-ut të ndërtonte një fabrikë Tesla në vend.

  Takimi erdhi pasi X, i njohur më parë si Twitter, u kritikua ashpër për kufizimin e aksesit në disa përmbajtje në prag të zgjedhjeve të përgjithshme të majit të Turqisë në përgjigje të një kërkese nga qeveria.

  Musk e mbrojti vendimin në atë kohë, duke thënë se kompania u përball me një zgjedhje midis kufizimit të aksesit në disa tweet-e ose që “Twitter të mbytej në tërësinë e tij”. /Reporteri.net

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!