Horoskopi: si të joshni në bazë të shenjës së zodiakut

Trupi, mendja apo shpirti? Yjet na mësojnë të magjepsim këdo që na intereson, duke shfrytëzuar shenjën tonë të horoskopit.


Shumë shpesh pyesim se si ta joshim dikë. Ka strategji të veçanta për të hyrë në zemrën e një personi dhe ta bindim atë që të shoqërohet me ne. Për disa është e nevojshme t’i pushtosh mendjen, për të tjerët është e nevojshme të joshësh trupin dhe për të tjerët është ende thelbësore një bashkim i shpirtrave. Horoskopi na tregon se si t’i joshim ata që dëshirojmë, bazuar në shenjën e zodiakut. Yjet janë gjithmonë këshilltar i çmuar i dashurisë…

DASHI – Kur është fjala për joshje, strategjitë komplekse dhe të përpunuara nuk janë të dobishme për ju. Ju jepni vullnetin e trupit tuaj, i cili kurrë nuk mund të rezistojë një tërheqje të fortë fizike. Dhe kështu ju pëlqeni të konsumoni zjarret e shpeshta të kashtës, të cilat dalin shpejt kur nuk shoqërohen me një marrëveshje që shkon përtej seksit dhe fizikalitetit. Çfarë mund të ndodhë nëse vendosni të rri me dikë afër jush, por me të cilin fillimisht një shkëndijë? Ju mund tA provoni.

DEMI – Nëse dikush dëshiron t’ju joshë, ai duhet patjetër të synojë t’u bëjë përshtypje pesë shqisave tuaja. Ju nuk mund t’u rezistoni atyre që kanë sukses në stimulimin e të gjithë atyre në të njëjtën kohë. Për ju, joshja domosdoshmërisht fillon nga trupi dhe kënaqësia fizike. Vetëm pasi t’ju kenë pushtuar në një mënyrë kaq tokësore, mund të mendoni të krijoni një mirëkuptim që shkon përtej dhe që gjithashtu ndikon në mendjen apo edhe në shpirt. Ju nuk keni turp për karnitizmin tuaj dhe keni shumë merita në sferën erotike.

BINJAKËT – Personi më i bukur estetikisht në univers mund të përpiqet t’ju pushtojë ju, por pa e joshur mendjen tuaj, ai nuk do të ketë asnjë shans me ju. Për të arritur zemrën tënde duhet të kalosh në mënyrë të pashmangshme mbi kokën tënde dhe të kërkosh mirëkuptim intelektual edhe në seks. Lojërat e fjalëve dhe shakatë ironike janë armët fituese të joshjes për t’ju bërë që ju të bëni gjithçka (madje të bini në dashuri). Megjithatë, ju keni një tendencë për të shpëtuar nga ata që ju sugjerojnë të thelloni më shumë marrëdhënien shpirtërisht.

GAFORRJA – Vetëm një person i ndjeshëm mund t’ju joshë juve dhe ju ndani ndjeshmërinë me një shpirt të ndershëm dhe të mirë. Kjo është arsyeja pse ai tregon një prirje shpirtërore, e cila shkon përtej çdo gjëje që është tokësore, duke arritur shpirtin tënd. Megjithatë, kjo nuk është e mjaftueshme: ndjeshmëria, përkëdheljet, ëmbëlsia e shfaqur në kontakt fizik dhe duke e bërë trupin tuaj të ndjeheni të dëshiruar dhe të dashur është gjithashtu thelbësore për ju. Puthjet për ty janë sikur provimet, pasi kalojnë drejt derës së zemrës tënde.

LUANI – Natyra juaj instinktive dhe e egër sugjeron që admiruesit e tu të joshen duke filluar nga trupi, nga kontakti i ngushtë fizik dhe nga një pjesëmarrje seksuale që e bën trupin tuaj të ndjehet në harmoni të plotë me atë të partnerit. Nëse një person ju tërheq seksualisht, ai nuk ka nevojë të bëjë kush e di se çfarë të përpiqet të fitojë mbi ju: në përgjithësi ju merrni kontrollin, deri në pushtim të plotë. Marrëdhëniet platonike nuk janë për ju dhe ju përpiqeni të qëndroni larg prej tyre krejtësisht.

VIRGJËRESHA – Merkuri, guvernatori i shenjës suaj, ju bën një person jashtëzakonisht racional. Në të gjitha marrëdhëniet tuaja ju kërkoni një shkëmbim idesh dhe mendimesh, sidomos kur bëhet fjalë për joshje. Mendja juaj është e etur për të përmbushur trurin që është po aq i ndritshëm, i gjallë dhe kurioz. Të bësh dashuri me mendje mund të jetë edhe më e dobishme se ta bësh lakuriq me njëri-tjetrin. Ata që janë në gjendje t’ju fitojnë, me siguri meritojnë të kenë çelësat për zemrën tuaj.

PESHORJA – Ju jeni estete nga natyra, kështu që kushdo që dëshiron t’ju joshë dhe t’ju fitojë duhet të ketë një aspekt që t’ju godasë, një bukuri të veçantë që ju jep bukurinë që kërkoni në çdo cep të jetës tuaj. Megjithatë, jo të gjithë e dinë se tërheqja fizike nuk është e mjaftueshme për ju, por po kërkoni gjithashtu një shkëmbim idesh dhe mendimesh në kulmin e inteligjencës tuaj të shkëlqyer. Ju nuk jeni duke kërkuar për një kuptim shpirtëror dhe ajo e trupit dhe e mendjes është e mjaftueshme për t’ju tërhequr.

AKREPI – Një nga motot tuaja të preferuara është “ose gjithçka ose asgjë”, kështu që për t’ju joshur ju nuk ka shumë alternativa: ju kërkoni një mirëkuptim në çdo nivel. Mendja juaj duhet të jetë në kontakt me një person enigmatik, të aftë të përballojë arsyetimin tuaj të shtrembëruar dhe kompleks. Trupi juaj duhet të ndizet nga një person pa tabu ose rezistencë seksuale. Shpirti juaj nuk është i kënaqur vetëm me ndonjë shoqërues aventurier, sepse në jetë asnjë ndeshje nuk ndodh rastësisht dhe ju e dini mirë.

SHIGJETARI – Ju i përkisni një shenje zjarri dhe nuk është e lehtë për t’u rezistuar atyre që ju tërheqin fizikisht, edhe pse shumicën e kohës mund të jenë aventura të një nate. Të ballafaquar me një trup të përsosur, hormonet tuaja shkojnë në ajër. Ju gjithashtu keni anën shpirtërore të zhvilluar në mënyrë të veçantë dhe për këtë arsye ju nuk hiqni dorë as nga një afrim i thellë i shpirtrave, të cilët kërkojnë dhe gjejnë veten pas takimit me jetën e mëparshme (që ju pëlqen të besoni, edhe pa pasur shpjegime shkencore).

BRICJAPI – Mendimi i thjeshtë për të hetuar pse dhe si dikush mund të ketë sukses për t’ju joshur ju çon në krizë. Ju preferoni të mos bëni pyetje të caktuara dhe të përballeni me ngjarjet kur ato lindin, duke u përpjekur për të parandaluar problemet në mënyrë racionale. Në letër, ju do të shmangni situatat që janë të ndërlikuara ose tepër emocionale, por në praktikë para një personi i cili zgjon instinktet tuaja seksuale nuk mund të thuash jo. Trupi juaj shpëton në mënyrë të kujdesshme dhe ju jep lirinë.

UJORI – Është e lehtë ta etiketosh veten si një person i çuditshëm dhe ekstravagant. Askush nuk e kupton kurrë atë që duhet të bëjë për t’ju joshur dhe ndoshta nuk e dini as ju vetë. Pa dyshim, nuk jeni të kënaqur me një person që nuk ka interesa të ngjashme me tuajat. Përfshirja e trurit është një domosdoshmëri dhe mendja juaj është shumë e kërkuar. Mbyllni sytë para partnerëve që nuk janë aspak të bukur estetikisht. Në vend të kësaj, i kushtoni vëmendje energjisë që bashkon në mënyrë të pashpjegueshme shpirtin tuaj me të tjerët.

PESHQIT – Çdo marrëdhënie që jetoni për veten tuaj është një takim i shpirtrave që është kërkuar nga fati. Ju jeni një person jashtëzakonisht fatalist dhe jeni në dijeni të faktit se askush nuk vjen në jetë rastësisht. Neptuni ju bën veçanërisht të ndjeshëm dhe ju bën të kuptoni nëse një person është bërë për të hyrë në jetën tuaj, nëse ai do të qëndrojë për një kohë të gjatë ose nëse është thjesht përkohësisht. Për t’ju joshur, është e nevojshme që të ndieni një energji delikate që ju lidh shpirtërisht me ata që janë çmendurisht të mahnitur ose në dashuri me ju.