×
 • Extra
 • Extra

  Kancelari i Gjermanisë gjen “binjakun” në Senatin amerikan

  Reporteri
  09 Shkurt 2024 | 22:03

  Çfarë kanë të përbashkët një senator amerikan nga Delaware dhe kancelari i Gjermanisë? Rezulton, shumë.

  Chris Coons dhe Olaf Scholz u takuan në Uashington DC të enjten. Më pas, ata bënë një selfie së bashku dhe e postuan në internet duke ngacmuar të njëjtën pyetje.

  “Wer ist wer?”, bën shaka Sen Coons – gjermanisht për “kush është kush”.

  Midis flokëve të tyre thuajse identike të thinjura e të rënë dhe buzëqeshjeve identike, në shikim të parë ishte e vështirë të dallohej.

  Scholz, udhëheqësi i qeverisë së koalicionit të tre partive të Gjermanisë që erdhi në pushtet në vitin 2021, zakonisht nuk njihet për sensin e tij të humorit. Por politikani veteran i krahut të majtë u bashkua me shpejtësi në argëtim.

  “Shkëlqyeshëm të shoh përsëri binjakun tim”, shkroi kancelari Scholz në X, dikur Twitter, në një ri-postim të imazhit.

  Të dy jo vetëm që ndajnë të njëjtën moshë relative – 60 dhe 65 – ose të njëjtën gjatësi – por ata gjithashtu ndajnë një dashuri për politikën dhe një ndjenjë urgjence për të dërguar më shumë ndihmë ushtarake në Ukrainë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!