Këtë fotografi nga katedralja Notre Dame të gjithë po e shpërndajnë, arsyeja do t’ua thyejë zemrën

Vetëm një orë para se zjarri shkatërrimtar të përfshinte katedralen e famshme Notre Dame të  Parisit, një baba dhe vajza e tij e vogël u fotografuan duke luajtur para monumentit historik, ndërkohë që fotografia është bërë virale.


Fotografia është shkrepur para perëndimit të diellit para se kulla të gëlltitej nga zjarri i madh, transmeton Reporteri.net.

Brok Windsor thotë se shkrepi fotografinë e babait dhe vajzës që po kënaqeshin pranë monumentit 850-vjeçar, i cili çdo vit vizitohet nga rreth 14 milionë turistë.

Tani ajo po kërkon të gjejë babin dhe vajzën foton e të cilëve kishte shkrepur. Kjo fotografi është shpërndarë shumë në rrjetet sociale. /Reporteri.net