Kirk Douglasin nuk e ndalon asgjë, 102 vjeçari kamping në çadër

Kirk Douglas i është një nga legjendat e botës së kinematografikë. Edhe pse 102 vjeç, babanë i aktorit të njohur Michael nuk e ndalon asgjë për të ndjekur pasionet e tij.


Aktori amerikan ka vendosur të shijojë rrezet e ngrohta të prillit në një çadër kampingut. Ishte nipi i 102- vjeçarit që postoi foton e gjyshit, teksa ky i fundit relaksohej në tendën që ndodhej në oborrin e shtëpisë, transmeton bw.

Kur festoi 102-vjetorin e tij në dhjetor të vitit të kaluar aktori u shpreh se mosha për të është thjesht një numër dhe se ndihet në formë përfekte fizike.