×
 • Extra
 • Extra

  Kjo është politikania e parë kroate e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

  Reporteri
  02 Prill 2024 | 8:07

  Në prag të zgjedhjeve  në Kroaci, të cilat do të mbahen më 17 prill 2024, në periudhën parazgjedhore u shfaq politikane  e re.

  Partia politike Ne mundemi,  të hënën, prezantoi Nitkolinën, politikanen e parë kroate të krijuar nga inteligjenca artificiale.

  Gjatë rrugës ata kanë prezantuar edhe kodin e tyre të komunikimit Politik në rrjetet cociale në fushatën zgjedhore. Ajo ka një profil edhe në Instagram.

  Sipas krijuesve të saj nga partia Ne mundemi!, politikania e parë femër kroate u krijua nga inteligjenca artificiale. Është krijuar, thonë ata, për të luftuar lajmet dhe informacionet e rreme gjatë kësaj fushate zgjedhore.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!