KY VOGËLUSH U BË HERO I BOTËS: Shkeli aksidentalisht një zog, dhe më pas mori para dhe e dërgoi në spital

Një foto që u shfaq në Facebook tregon se një djalë po mban zogun dhe paratë në dorë, është bërë hit.


Djali nga India verilindore është bërë një hero i pabesueshëm këtë javë pasi aksidentalisht e ka shkelur zogun fqinjit të tij, përcjell reporteri.net.

I vetëdijshëm për fajin e tij, pasi lëndoi pa dashje zogun, ai hipi në biçikletë dhe e dërgoi zogun në spitalin më të afërt, për të ja shpëtuar jetën.

Ky post që ka mbledhur mbi 100,000 reagime, e po aq edhe komente, dhe rreth 90 mijë shpërndarje, mori vëmendjen e mediave në gjithë botën. /reporteri.net