×
 • Extra
 • Extra

  Mijëra pasagjerët zgjohen në vendin e gabuar, stuhia Isha shkakton kaos me fluturimet në Evropë

  Reporteri
  22 Janar 2024 | 21:14

  Mijëra pasagjerë të linjave ajrore në të gjithë Evropën u zgjuan këtë mëngjes në destinacionin e gabuar, madje edhe në vendin e gabuar, pasi stuhia Isha shkaktoi kaos me fluturime, me dhjetëra anulime, devijime në Evropën Perëndimore.

  Zakonisht është mënyra më e shpejtë për të shkuar nga A në B për udhëtime të gjata, por për ata që udhëtojnë drejt dhe nga Irlanda dhe MB mbrëmë, fluturimi u bë një odise. Aeroportet në Irlandë dhe në Mbretërinë e Bashkuar u goditën keq nga stuhia, me shpërthime deri në 90 mph, sipas CNN.

  Aeroporti gjithashtu pa 36 devijime fluturimi dhe 34 rrotullime, ku aeroplanët braktisin uljen në mes të procesit.

  Numrat shpjegojnë skenat e jashtëzakonshme që u shpalosën kur avionët përpiqeshin të përfundonin fluturimet e tyre drejt dhe nga Irlanda.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!