Momenti i tmerrshëm kur anija gjigante humb kontrollin në afërsi të portit

Një anije italiane kishte vetëm disa sekonda për të shmangur tokën e thatë në një port në Venecia, pasi kapiteni i saj duket se kishte humbur kontrollin e anijes gjatë një stuhie.


I shqetësuar nga pamja e dobët, shiu i fortë dhe erërat e forta të erës, Costa Deliziosa humbi drejtimin duke u përplasur në dok të dielën, transmeton lajmi.net.

Gjithashtu, anija lundruese nuk ishte në gjendje të shmangte goditjen e një anijeje më të vogël të ankoruar në brigjet e Sete Martirit.

Një video e marrë nga kamerat e sigurisë të një kafiterie tregon anijen që duket të drejtohet drejt bregut.