Mund të ishte gjyshi i tij: Polici 74 vjeçar kap 29 vjeçarin pas një ndjekje spektakolare

Polici më i vjetër në Britani të Madhe ka marrë lëvdata të shumta pas një ndjekje spektakolare të një 29 vjeçari.


Oficeri policor Keith Smith, 74 vjeç, ndoqi të dyshuarin 29-vjeçar Paul Tait nëpër disa kopshte në Benfleet, Essex, transmeton Reporteri.net.

Smith po voziste një makinë të policisë kur u përpoq të ndalonte një shofer afër qytetit. Por shoferi rezistoi dhe Smith u detyrua  ta ndiqte. Pas ndjekjes me makinë, 29 vjeçari u hodh jashtë duke u përpjekur të ikte duke kaluar përmes disa kopshteve që ndodheshin aty afër.

Zyrtari policor u nis në ndjekje pavarësisht moshës së tij të shtyrë në krahasim me personin që po e ndiqte.

Ai arriti që ta kapte personin në fjalë duke e dorëzuar atë në polici, për çka mori lëvdata të shumta në mediat sociale. /Reporteri.net