×
 • Extra
 • Extra

  Një japonez nuk flet me gruan e tij për 20 vjet, në fund ai e zbuloi arsyen

  Reporteri
  08 Dhjetor 2023 | 14:26

  Çelësi i një martese të gjatë dhe të suksesshme debatohet vazhdimisht. Edhe pse komunikimi i mirë mund të jetë një nga karakteristikat kryesore në shumicën e rasteve, një çift japonez arriti të qëndrojë i martuar për dy dekada pa folur me njëri-tjetrin, raporton Bright Side.

  Marrëdhënia mes Ottu Katayama dhe gruas së tij Yumi nga rajoni i Narës kaloi një periudhë të vështirë që zgjati për dy dekada.

  Ottu Katayama jetoi në një bashkëjetesë të qetë me fëmijët dhe gruan e tij. Pavarësisht përpjekjeve të Yumi Katayama për të folur me burrin e saj, ai nuk u përgjigj me kuptim. Në vend të kësaj, burri i saj përdori sinjale joverbale, të tilla si rënkimi dhe tundja me kokë, për të shprehur miratimin ose mosmiratimin, përcjell Reporteri.net.

  Ai ishte xheloz sepse nuk po tërhiqte vëmendjen.

  Çuditërisht, gruaja nuk mendoi kurrë të kërkonte divorc apo ndarje. Çifti pati edhe një fëmijë të tretë pavarësisht se Otu Katayama nuk i foli asnjë fjalë gruas së tij.

  Disa vite më vonë, bashkëshorti sqaroi motivet e këtij trajtimi ndaj gruas së tij. Katayama besonte se nuk po merrte vëmendjen e mjaftueshme nga gruaja e tij. Otto ndjeu se gjithë shqetësimi i gruas së tij drejtohej te fëmijët e tyre.

   

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!