Njihuni me 9-të pishinat më të frikshme në botë

Gjatë verës janë temperaturat e larta dhe disa njerëz preferojnë që të pushojnë në pishina.


Nëse mendoni se ato janë vetëm sinonime të kohës së lirë dhe reklasit, tani mund t’i ndryshoni konceptet tuaja.

Më poshtë kemi listuar 9 pishina të frikshme të shpërndara nëpër botë.


9. Holiday Inn Shanghai Pudong Kangqiao, Shangha

Pishina ndodhet 100 metra e lartë në një ndërtesë ku mund të notosh duke parë qiellin ose dyshemenë midis xhamave.


8. Condos Sky, Peru
Në Lima, pishina lundruese janë në ndërtim e sipër dhe tashmë janë shitur.
7. Tërheqjet e Sanctuary, Tanzania
Kjo pishinë në Tanzani është frekuentuar shumë nga elefantët, luanët dhe njerëzit. Pijet janë shërbyer nga pishina dhe vendi është për shitje. Super elegancë!


6. Nemo 33, Bruksel
Pishina në formë shpelle është më e thellë me 34.5 metra dhe nuk ka asgjë për t’u frikësuar.


5. Golden Nugget, Las Vegas
Në Vegas ju notoni me peshkaqenë, të ndara nga një fije uji. A mund të imagjinoni nëse thyhen?


4. Pishina e Djallit, Victoria Falls
Ujëvara më e madhe në botë gjithashtu ka pishinën e vet. Por për shkak të gërvishtjeve ajo mund të përdoret vetëm kur niveli i ujit është i ulët. Në fund të fundit, ka 100 metra të lirë.


3. Pishinat e ballkoneve të Tower Brahma Ohm, Mumbai
Kush nuk ka ëndërruar kurrë për një pishinë private dhe të ndërtuar në ballkon të banesës suaj? Një kullë banimi po ndërtohet me pishina në ballkonet e çdo kati.


2. SkyPark në Marina Bay Sands, Singapor
Pishina e pafund është shumë e sigurt dhe ka një pamje të harlisur. Por ju vijnë në buzë apo nuk preferojnë të rrezikojnë shumë?


1. Ura që swimmable Sky Habitat, Singapor
Një pishinë e lidhur me dy apartamente luksoze në Singapor nga 38 kate. E përsosur për pushimet tuaja. /Reporteri.net