×
 • Extra
 • Extra

  Pse njerëzit ndryshojnë kur bëhen të pasur apo të suksesshëm?

  Reporteri
  23 Shkurt 2024 | 15:53

  Sepse u mungon motivi që kishin kur ishin të varfër. Një shembull i mirë është me sportistët e sporteve luftarake.

  Connor McGregor ishte i pandalshëm në fillim të karrierës së tij, duke rrëzuar kundërshtarët e tij në ring sa djathtas e majtas. Ai kishte arritur të bëhej i suksesshëm duke ardhur nga një standard familjar modest, ku destinacioni i tij jetësor ishte të bëhej hidraulik.

  Më pas, ai filloi të grumbullonte dhjetëra miliona dollarë. Dhe filloi të shfaqej. Ai ishte jashtë duke festuar si i çmendur, duke pirë dhe duke bërë jetë të jashtëzakonshme luksi. Përveç kësaj, ai fitoi besimin se është i pamposhtur në këtë sport.

  Sigurisht, më pas ai filloi të humbiste meçet.

  E njëjta gjë ndodhi edhe me sportistët e tjerë të mëdhenj, përfshirë Mike Tyson. Një thënie e vjetër thotë se është e vështirë të zgjohesh herët për të vrapuar, nëse fle në çarçafë kadife.

  Mësimi është se nuk duhet të humbisni zjarrin që ju çoi atje ku jeni. Shumë njerëz e mbajnë atë. Paratë nuk i prishin të gjithë. Por gjithashtu nuk janë pak ata që e pësojnë nga to.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!