Qytetari nga Prizreni tenton të hajë 50 qebapa, shikoni a ia del

Prizreni njihet si kryeqyteti historik i Kosovës, dhe si qytet i kulturës dhe turizmit.


Në këtë qytet të vjetër, gjithçka historike gjendet për rreth rrjedhës së ujit të shatërvanit.

Prizreni është qytet më i vizituar në Kosovë. Përveç bukurive të shumta, në këtë qytet vizitorët shkojnë edhe për të ngrënë qebapa Prizreni, të cilët kanë shije të veçantë.

E kur jemi te ky ushqim, një qytetar i Prizrenit ka tentuar së fundmi të hajë 50 qebapa.

Kjo ka ndodhur në një garë të realizuar nga emisioni “Humbësi fiton” që transmetohet në Klan Kosova, shkruan Reporteri.net.

Edhe pse djali nga Prizreni tentoi, megjithatë ai në fund u dorëzua dhe nuk ia arriti qëllimit të hajë 50 qebapa.

Për më tepër shikoni videon: