Shkarkohet nga puna pasi goditi kalin me shuplaka

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Sewstern, Angli, ku një mësuese është filmuar nga një qytetar duke goditur me shuplaka një kali, shkruan BBC.

Videoja u bë virale dhe menjëherë pati reagime nga institucionet. Ajo u shkarkua nga puna menjëherë.

Kjo video u publikua në rrjete sociale nga një grup anti-gjueti, transmeton Reporteri.net.

Mësuesja ishte pjesë e Klubit “Pony”, porse pjesëtarët tjerë kanë thënë se shkarkimi i saj erdhi pasi veprimi ishte i pafalshëm dhe i patolerueshëm.