×
 • Extra
 • Extra

  Tri shenjat më me fat të horoskopit gjatë muajit Mars

  Reporteri
  01 Mars 2024 | 8:32

  Në këtë muaj të tretë të 2024 që sapo ka nisur, pritet të jenë tri shenja më me fat në zodiak, pasi do të shohin disa tranzite planetare që i përfshijnë personalisht.

  Këtë muaj, planetët e shpejtë do të përqendrohen mes Peshqve dhe Dashit. Marsi do të fillojë me Diellin dhe Mërkurin tek Peshqit, Marsin dhe Venusin tek Ujori dhe do të përfundojë me Diellin dhe Mërkurin tek Dashi.

  Se si do të përkthehen të gjitha këto ndryshime në jetën e shenjave të horoskopit dhe kush do të shpërblehet me përkëdhelje fati, do ta zbulojmë në rreshtat e mëposhtëm.

  Gjysma e parë e marsit 2024 paralajmëron fat në dashuri për Ujorin. Shenja e ajrit po përjeton një periudhë shumë delikate. Ndikimi i të dy mbrojtësve të tij qiellorë do të ndihet shumë, duke shkaktuar një tërheqje rraskapitëse brenda tij.

  Nëse nga njëra anë Saturni do ta stimulojë atë të ndërtojë rrënjë të forta dhe të qëndrueshme, Urani do të ndezë natyrën e tij më rebele dhe eksperimentale, dëshirën për të prishur gjithçka dhe për të filluar përsëri nga e para.

  Midis këtyre uljeve dhe ngritjeve marramendëse, Ujori mund të takojë shpirtin e tyre binjak, veçanërisht në dy javët e para të muajit.

  Marsi do të sjellë shumë fat për Peshqit. Çfarë mënyrë më të mirë ka për të festuar? Më 11 mars, Venusi, planeti i dashurisë, do të zbresë në qiellin tuaj dhe në datën 22 do t’i bashkohet Marsi, ylli i erosit dhe i pasionit. Në atë moment të mos kesh lajme sentimentale do të jetë pothuajse e pamundur. Vetëm nëse Peshqit vazhdojnë të qëndrojnë brenda dhe të ndalen në të kaluarën, nuk do të ndodhë asgjë e mirë në jetën e tyre.

  Marsi i vitit 2024 do të sjellë fat të mirë dhe të papritur edhe në punë. Rinovimi i marrëveshjeve, konfirmimet, negociatat e reja dhe përgjigjet pozitive do të jenë të mundshme.

  Edhe Dashi më në fund mund të presë disa momente të favorshme, pas një fillimi shumë të vështirë të vitit. Ylli i parë i shpejtë që do të mbërrijë do të jetë Mërkuri, planeti i biznesit dhe komunikimit, i ndjekur nga Dielli.

  Puna do të rifillojë me mundësi të reja stimuluese dhe projekte krijuese. Gjatë këtij muaji Dashi duhet të gjejë kohë për të planifikuar me kujdes gjysmën e dytë të vitit 2024, kur Jupiteri, planeti i fatit dhe rritjes, do të bëhet sërish aktiv.

  Në këtë pikë, secili nga projektet e tij do të jetë në gjendje t’i japë atij të gjitha shpërblimet që ka dashur prej kohësh.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!