Albin Kurti bëhet i “gjallë”, nesër mban konferencë për media

Kryevetëvendosësi Albin Kurti pas një mungese të gjatë në publik, pra në paraqitje konferencash e mediash, nesër do mban një konferencë për media, transmeton Reporteri.net.


Ai do të flasë siç thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes për degradimin e shtetit.

“Nesër në orën 12:00 Kryetari i Lëvizjes Albin Kurti do të mbajë një konferencë për shtyp, mbi situatën emergjente që është krijuar në vend, si pasojë e skandaleve korruptive dhe degradimit të shtetit”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë se javë më parë për disa ditë Kurti qëndroi i shtrirë në QKUK pasi gjendja e tij shëndetësore nuk ishte e mirë. Ai edhe pse doli nga spitali qëndroi për një kohë larg aktiviteteve politike. /Reporteri.net/.