Arrestohet një grua në Prizren, mbyti foshnjën e posalindur, trupin e fshehu në tavan

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së premte një grua në Prizren është arrestuar, pasi që dyshohet se e njëjta kishte lindur një foshnje në shtëpinë e saj dhe pastaj e kishte mbytur.


Sipas policisë trupi i foshnjës është gjetur në tavanin e shtëpisë, shkruan Reporteri.net.

“Trupi i pajetë i foshnjës është gjetur në tavanin e shtëpisë dhe me vendim të prokurorit është dërguar në IML për obduksion, ndërsa e dyshuara është e arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë. /Reporteri.net