E dhimbshme: Shokët e shoqet zviceranë çojnë lule në vendin ku u vra kosovari 7 vjeç

Shokët e shoqet e shkollës, mësuesit dhe familjarët e shtatëvjeçarit kosovarë,  i cili dje u vra me thikë në Bazel, kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur lule tek vendi ku ndodhi akti makabër.

Shtatëvjeçari nga Kosova I.M u therr me thikë nga një 75 vjeçare zvicerane, derisa po kthehej nga shkolla për në shtëpi në kohën e drekës.

Mediat kanë publikuar fotografitë nga vendi ku banorë të shumtë zviceranë vendosën lule e gjësende të ndryshme tek trotuari ku ai u gjet në gjendje të rëndë pasi raportohet se ishte therrur në fyt.

Pamje nga Baseli: