Flet djali i 61 vjeçarit që vrau gruan dhe renë

Hendbollisti, Kreshnik Krasniqi, djali i 61 vjeçarit që kreu vrajsen e trefishtë, përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se tre familjarët e tij të ngushtë, dy prindërit dhe gruaja e tij kanë vdekur tragjikisht në ditën e djeshme.


”Në emër të familjes Krasniqi ju njoftoj se me datën 22.04.19. Tragjikisht ndërruan jetë tre anëtar të familjës së ngushtë.
Për datën , kohën e varrimin ju njoftojmë me kohë”, ka shkruar në postimin e tij Kreshnik Krasniqi, transmeton Reporteri.net

Dje Reporteri gjatë ditës ka raportuar se rreth mesditës një person mori jetën e dy grave e më pastaj të vetes në lagjen Dardania të Prishtinës.

Policia e Prokuroria kanë konfirmuar rastin, duke bërë të ditur se krimi ishte brenda familjes dhe kishte ndodhur në banesën e tyre, shkruan Reporteri.net.

“Po, familjarë janë. Vjehrri e ka vra gruan e djalit të tij, pastaj e ka vra gruan e tij dhe në fund ka bërë vetëvrasje”, ka konfirmuar prokurori Imer Beka për Reporterin.

Mësohet se dy gratë e vrara janë Hysnije Krasniqi dhe Remzie Krasniqi, ndërsa burri që vrau ato e më pas veten, quhet Hasan Krasniqi. /Reporteri.net/